Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü

SANAYİ SİTESİ ESNAFINA TKDK DESTEKLERİ ANLATILDI
                Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü organizasyonunda, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi üyelerine yönelik IPARD II Programı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Giresun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinde yer alan işletme yöneticilerinin katıldığı  bilgilendirme toplantısında sunumu Proje Başvuru Yönetimi Birim Amiri Bülent Mermertaş yaptı.

                TKDK Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun IPARD Programında yapılan yeni değişiklikler sebebiyle, kırsal alan sınırı dışında kalan Giresun merkez  ve Bulancak merkez mahallerinin, çeşitli istisnalar koşulunda hibe programına dahil edilmesiyle söz konusu yerlerde de yatırım imkanı doğduğunu belirterek, katılımcıları hibe desteklerinden faydalanmaya davet etti. 
 
               Birim Amiri Bülent Mermertaş; ” AB fonlarından sağlanan hibelerden Giresunlu işletme ve yatırımcılarımızın en üst seviyede faydalanması adına buradayız. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile yaptığımız bu ortak organizasyonda özellikle turizm ve hizmet sektörü ağırlıklı yatırımların ön plana çıkmasını hedeflemekteyiz” dedi.

               Bilgilendirme toplantısının ardından Giresun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Muammer Usta, TKDK ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na bu toplantı için teşekkür etti.

              Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise; ”Kırsal Kalkınma desteklerinden Giresunlu işletmelerin faydalanması önceliğimizdir. Bugün sanayi esnafımıza bu yönde bilgilendirme yapmak adına toplanmış bulunuyoruz. Son dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği ile işçi destekleri sağlanmaktadır. Sanayi esnafımızın bundan mutlak yararlanmasını arzuluyorum” sözlerini vurguladı.
BİMER